26 -May -2017 - 22:50

Przeglądy i Konkursy

 Terminy i miejsca przesłuchań regionalnych

W trakcie ostatniej narady dyrektorów szkół artystycznych ustalono miejsca i terminy
przesłuchań regionalnych dla uczniów szkół muzycznych I st w regionie rzeszowskim:

  • Fortepian – PSM I i II st. Stalowa Wola – 6 luty 2017 r.
  • Skrzypce i altówka – ZSM Nr 2 Rzeszów – 8 luty 2017 r.
  • Wiolonczela i kontrabas – PSM I i II st. Mielec – 10 luty 2017 r.
  • Gitara i zespoły gitarowe – PSM I st. Jarosław – 7 luty 2017 r.
  • Akordeon i zespoły akordeonowe – PSM I st. Tarnobrzeg – 9 luty 2017 r.
  • Instrumenty dęte drewniane – PSM I st. Kolbuszowa – 13 luty 2017 r.
  • Instrumenty dęte blaszane – PSM I st. Łańcut – 14 luty 2017 r.
  • Perkusja I st i zespoły perkusyjne II st. – Katowice


XV Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia
i Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I st.
Regionu Rzeszowskiego 22 kwietnia 2016 r.



UWAGI MERYTORYCZNE
dotyczące XV Przeglądu Zespołów Rytmiki w Strzyżowie

XV Przegląd Zespołów Rytmiki, który odbył się 22 kwietnia 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie. Zespoły biorące udział w Przeglądzie prezentowały wysoki poziom i profesjonalizm w podejściu do interpretacji przestrzenno-ruchowych muzyki.

Prezentacje były zgodne z założeniami Metody Rytmiki E. Jaques-Dalcroze'a, dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Uwagę zwracała duża zgodność opracowania przestrzenno-ruchowego z elementami muzycznymi i formą utworu.

Staraliśmy się wyróżnić prezentacje, w których poziom umiejętności ruchowych, emisji głosu i gry na instrumentach był najwyższy. Ponadto ważny był dla nas ogólny wydźwięk artystyczny, naturalność i radość dzieci podczas prezentacji. Wyróżniłyśmy również wyjątkowe pomysły, dotyczące przydziału ról, wykorzystania rekwizytu, wyjątkowego pomysłu ruchowego lub rytmicznego.

Poziom całego przedsięwzięcia uważamy za bardzo wysoki. Dobra organizacja, pozbawiona niezdrowej rywalizacji atmosfera i przede wszystkim profesjonalny, artystyczny wydźwięk prezentacji.

Jury Przeglądu:

mgr Monika Sojka,
mgr Joanna Tomkowska

Po obradach jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

Wyróżnienia specjalne:

Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie
Szkoła muzyczna I stopnia w Tuchowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzyżowie
Szkoła Muzyczna I stopnia w Kamieniu
Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej
Zespół Państwowych Szkól Muzycznych w Przemyślu
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Dębicy

Wyróżnienia I stopnia

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jaśle
Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie
Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Łańcucie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbuszowej
Szkoła Muzyczna I go stopnia w Kańczudze
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnobrzegu
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Stalowej Woli

Wyróżnienia II stopnia

Szkoła Muzyczna I stopnia w Głogowie Małopolskim
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Przeworsku
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Mielcu


WYNIKI

XII Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary i Zespołów
z Udziałem Gitary Szkół Muzycznych I stopnia 10-11 marca 2016 r.

 NAUCZYCIELE WYRÓŻNIENI:

1. Grzegorz Wziątka
2. Bronisław Niezgoda
3. Henryk Ek
4. Jarosław Stompel
5. Jolanta Lisowska
6. Tomasz Niećko
7. Iwona Bodziak

GRUPA I

1.

Hieronim Oliwa, kl. II/c.6
PSM Strzyżów
Nauczyciel: Krzysztof Przybyło

21,25

miejsce III

2.

Kamila Szlachta, kl. II/c.6
PSM Strzyżów
Nauczyciel: Bogusław Bieszczad

19,25

 

3.

Kacper Groszyk, kl. I/c.6
ZSM Krosno
Nauczyciel: Henryk Ek

21,75

miejsce III

4.

Karol Żarko, kl. II/ c.6
ZSM nr 2 Rzeszów
Nauczyciel: Jolanta Lisowska

22,25

miejsce II

5.

Filip Nowacki, kl. II/c.6
SM Ropczyce
Nauczyciel: Ewelina Stępień

21,25

miejsce III

6.

Weronika Kurek, kl. I/c.4
PSM Dębica
Nauczyciel: Ewelina Stępień

19

 

7.

Maksymilian Pikor, kl. II/c.6
Pryw. SM Nowa Wieś
Nauczyciel: Marek Konieczny

19

 

8.

Aleksandra Sarnicka, kl. I/c.4
SM w Dynowie
Nauczyciel: Piotr Dżuła

18,25

 

9.

Zuzanna Wywrót, kl. I/ c.
Pub. Szkoła Muzyczna Pruchnik
Nauczyciel;  Krzysztof Skoczyński

18,25

 

10.

Gabriela Smagacz, kl. II/c.
PSM Mielec

Nauczyciel: Tomasz Niećko

20,75

wyróżnienie

11.

Katarzyna Kwaśniowska, k.II/c.6
PSM Mielec
Nauczyciel: Tomasz Niećko

21,25

miejsce III

12.

Mikołaj Skórka, kl. II/c.6
ZSM Tarnów
Nauczyciel: Łukasz Chmiel

24

miejsce I

13.

Natalia Piątek, kl. II/ c.6
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Krzysztof Skoczyński

19,25

 

14.

Małgorzata Józefara, kl. II/c.6
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Grzegorz Wziątka

20,75

wyróżnienie

15.

Martyna Danak, kl. I/ c.4
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Joanna Nowak

19

 

16.

Karol Zięba, kl. II/c.6
PSM Jarosław
Nauczyciel: Marta Lis

19,75

 

17.

Antoni Kapłoń, kl. II/c.6
OPSM Przemyśl
Nauczyciel: Anatol Szamli

20

wyróżnienie

18.

Julia Wójcicka, kl. I/c.4
PSM Przemyśl
Nauczyciel: Wiesław Mazurek

18,25

 

19.

Maja Radochońska, kl. I/c.6
PSM Przemyśl
Nauczyciel: Piotr Kopko

20,50

wyróżnienie

20.

Weronika Zielnik, kl. II/ c.6
PSM Lubaczów
Nauczyciel: Andrzej Antonik

19,25

 

21.

Karolina Bojarska, kl. I/ c.4
PSM Lubaczów
Nauczyciel: Janusz Wiciejowski

20,25

 

22.

Kacper Krzysztofiński, kl. I/c.6
PSM Tarnobrzeg
Nauczyciel:  Bronisław Niezgoda

19,50

 

GRUPA II

1.

Alan Wacht, kl. IV/c.6
ZSM Krosno
Nauczyciel: Henryk Ek

19,50

 

2.

Patrycja Zając, kl. II/ c.4
Pryw.SM Jasło
Nauczyciel: Jarosław Stompel

20,25

wyróżnienie

3.

Zuzanna Karp, kl. III/c.6
PSM Jasło
Nauczyciel: Jarosław Stompel

 

nieobecna

4.

Aleksandra Kmiecik, kl. IV/c.6
PSM Jasło
Nauczyciel: Jarosław Stompel

20

wyróżnienie

5.

Meyaki Mroczkowski, kl. III/c.6
ZSM nr 2 Rzeszów
Nauczyciel:  Jolanta Lisowska

20,25

wyróżnienie

6.

Tymon Gawłowski, kl. III/c.6
PSM Sanok
Nauczyciel: Iwona Bodziak

23

miejsce I

7.

Aleksandra Michalak, kl. III/c.6
SM Głogów Małopolski
Nauczyciel: Marek Konieczny

19,50

 

8.

Dawid Siuzdak, kl. III/c.6
PSM Kolbuszowa
Nauczyciel: Bronisław Niezgoda

21,25

miejsce III

9.

Klara Sowa, kl. II/c.4
PSM Łańcut
Nauczyciel: Andrzej Paśkiewicz

21,50

miejsce III

10.

Paweł Rzepa, kl. II/c.4
SM Kańczuga
Nauczyciel: Wiesław Mazurek              

19

 

11.

Tomasz Grąz, kl. II/c.4
Pub. SM Pruchnik
Nauczyciel: Krzysztof Skoczyński

18

 

12.

Natalia Kraśniak, kl. II/c.4
Pub. SM Pruchnik
Nauczyciel: Krzysztof Skoczyński

17,25

 

13.

Kamil Radziszewski, kl. III/c.6
ZSM Tarnów
Nauczyciel: Lucyna Chwistek-Cisło

19,75

 

14.

Hubert Szewczyk, kl. II/c.4
Niep. SM Leżajsk
Nauczyciel: Krzysztof Skoczyński

18,25

 

15.

Emilia Parol, kl. II/c.4
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Grzegorz Wziątka

21

miejsce III

16.

Mateusz Kędzia, kl. IV/c.6
PSM Jarosław
Nauczyciel: Anatol Szamli

 

nieobecny

GRUPA III

1.

Filip Mach, kl. V/c.6
ZSM nr 1 Rzeszów
Nauczyciel: Monika Welc

19

 

2.

Kinga Dębosz, kl. III/c.4
Pryw. SM Jasło
Nauczyciel: Jarosław Stompel

18,75

 

3.

Sebastian Surowiec, kl. V/c.6
SM Głogów Małopolski
Nauczyciel: Marek Konieczny

18,25

 

4.

Mateusz Wdowiak, kl. V/c.6
PSM Stalowa Wola
Nauczyciel: Grzegorz Wziątka

22

miejsce II

5.

Bartosz Kluz, kl. V/c.6
PSM Łańcut
Nauczyciel: Andrzej Paśkiewicz

18,75

 

6.

Anna Czechowicz, kl. V/c.6
PSM Łańcut
Nauczyciel: Monika Welc

19,50

 

7.

Ernest Mołczan, kl. VI/c.6
PSM Sanok
Nauczyciel: Andrzej Siedlecki

22

miejsce II

8.

Izabela Baj, kl. IV/c.4
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Joanna Nowak

18,25

 

9.

Bartosz Dudzik, kl. III/c.4
SSM Jeżowe
Nauczyciel: Krzysztof Warzocha

19

 

10.

Julia Marut, kl. IV/c4
SSM Jeżowe
Nauczyciel: Krzysztof Warzocha

19,25

 

11.

Julia Skóra, kl. V/ c.6
PSM Przeworsk
Nauczyciel:  Wiesław Mazurek

17,75

 

12.

Bartosz Sowa, kl. V/ c.6
PSM Przeworsk
Nauczyciel: Wiesław Mazurek

18,25

 

13.

Mateusz Wójcik, kl. V/c.6
PSM Sanok
Nauczyciel: Iwona Bodziak

20,66

wyróżnienie

14.

Paulina Purs, kl. III/c.4
PSM Jarosław
Nauczyciel: Marta Lis

21

miejsce III

15.

Dominika Serafin, kl. VI /c6
PSM  Kolbuszowa
Nauczyciel: Bronisław Niezgoda

17,75

 

16.

Jakub Sochacki, kl. V/c.6
PSM Kolbuszowa
Nauczyciel: Bronisław Niezgoda

17,75

 

17.

Kuba Amarowicz, kl. VI/c.6
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Grzegorz Wziątka

21,50

miejsce III

18.

Wiktor Podgórny, kl. III/c.4
PSM Jarosław
Nauczyciel: Anatol Szamli

17,75

 

19.

Damian Kania, kl. V/c.6
PSM Leżajsk
Nauczyciel: Grzegorz Wziątka

20

wyróżnienie

ZESPOŁY

1.

Zespół Capriccio:
Hanna Szczepańska(skrzypce),
Tymon Gawłowski gitara),
Mateusz Wójcik (gitara),
Michał Kielniak (perkusja)
PSM Sanok
Nauczyciele: Iwona Bodziak,
Ewa Wojtyńska-Kiczorowska,
Robert Krok

23,66

miejsce I

2.

Zespół:
Joanna Pelczarska(klarnet),
Helena Myszkal (skrzypce),
Julia Lenko (gitara),
Alan Wacht (gitara),
Adam Wojtyczek (gitara)
ZSM Krosno
Nauczyciel: Henryk Ek

20,75

miejsce III

3.

Zespół:
Dominika Serafin (gitara),
Jakub Sochacki (gitara)
PSM Kolbuszowa
Nauczyciel:  Bronisław Niezgoda

19,75

wyróżnienie

4.

Zespół:
Grzegorz Rawski (gitara),
Marcin Witoń (gitara)
PSM Tarnobrzeg
Nauczyciel: Bronisław Niezgoda

21,75

miejsce II

 


Wyniki XIV Przeglądu Zespołów Rytmiki
klas I – III Szkół Muzycznych I stopnia
i Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I stopnia
regionu rzeszowskiego


 

 

2017  Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie